/Files/images/School_1.png

Харківський навчально-виховний комплекс № 45 «Академічна гімназія» Харківської міської ради Харківської області був заснований у 1962 році. Бескаравайна Лариса Олександрівна, Заслужений працівник освіти України, Відмінник освіти України, відзначена Подякою Президента України, Почесною грамотою Харківської обласної державної адміністрації, Почесною грамотою виконкому Харківської міської ради, Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, Почесною відзнакою Харківської обласної ради «Слобожанська слава» займає посаду директора з 1989 року. У ХНВК №45 «Академічна гімназія» працює 73 педагоги. У 2017-2018 навчальному році Коваль І., учень 11-А класу завоював золоту медаль на Міжнародній олімпіаді з математики (Румунія) та лінгвістики (Чехія); бронзову медаль на Міжнародній олімпіаді з математики RomanianMaster (Румунія). Осташев Д., учень 10-А класу завоював срібну медаль на І Міжнародній Юніор-олімпіаді з інформатики (Болгарія). Кравцов А., учень 11-А класу став абсолютним переможцем у Міському конкурсі «Учень року- 2018», у номінації «Інтелектуал року». За результатами ЗНО 2017/2018 навчального року п’ять учнів ХНВК №45 «Академічна гімназія» отримали 200 балів. ХНВК №45 «Академічна гімназія» посів ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі-рейтенгу загальноосвітніх навчальних закладів у роботі з обдарованими дітьми «Школа-джерело талантів».У 2018-2019 навчальному році колектив ХНВК №45 «Академічна гімназія» здобув:

-87 призових місць у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад;

-30 призових місць у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України;

-9 призових місць у міських етапах Всеукраїнських учнівських турнірів;

-7 призових місць у ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад.

ХНВК №45 «Академічна гімназія» співпрацює з такими закладами як ХНУ ім.В.Н.Каразіна, ХНПУ ім.Г.С.Сковороди, ІПО ХНПУ ім.Г.С.Сковороди, ХНЕУ, ХНУРЕ, Національний технічний університет «ХПІ», Національний технічний університет сільського господарства ім.П.М.Василенка, Французький альянс у м. Харкові, культурно-просвітницький центр «Дім Нюрнберга» в м. Харкові.

Видатні випусники закладу

Шиманська Євгенія Ігорівна – кандидат медичних наук, доцент.

Куденко Сергій Михайлович – доктор історичних наук, професор.

Бондаренко Ірина Іванівна – доктор медичних наук, професор.

Криворотько Ігор Вадимович – доктор медичних наук.

Криворотько Юрій Вадимович – доктор медичних наук.