/Files/images/School_1.png

Комунальний заклад "Харківський академічний ліцей № 45 Харківської міської ради" був заснований у 1962 році. Директор закладу - Бескаравайна Лариса Олександрівна, Заслужений працівник освіти України, Відмінник освіти України, відзначена Подякою Президента України, Почесною грамотою Харківської обласної державної адміністрації, Почесною грамотою виконкому Харківської міської ради, Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, Почесною відзнакою Харківської обласної ради "Слобожанська слава". На посаді директора з 1989 року.У ХАЛ №45 працює 59 педагогів.
У 2020 - 2021 навчальному році Осташев Д. завоював срібну медаль на І Міжнародній Юніор-олімпіаді з інформатики (Болгарія).
Харченко Ф. став абсолютним переможцем у Міському конкурсі «Учень року- 2022».
У 2022 - 2023 навчальному році Чуб В. зайняв III місце у очному IV етапі Всеукраїнської олімпіади з математики, потрапив у відбір на участь у збірній України на міжнародному рівні.

За 2022-2023 навчальний рік колективом ліцею були підготовлені:

67 учнів, які стали переможцями III (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.
Учні ХАЛ №45 брали учать у наукових змаганнях різного рівня та здобули наступні результати:
1. Міжнародний конкурс у сфері штучного інтелекту "Al Space Challenge for Social Good " - І місце (у складі команди)
2. III Всеукраїнський конкурс захист науково-дослідниицьких робіт учнів-членів МАН України - І місце (6 учнів)
3. VII турнір юних інформатиків для учнів 9-11 класів - І місце (у складі команди)
4. Всеукраїнська учнівська Інтернет-олімпіада з фізики - І місце (4 учні)
5. Всеукраїнська учнівська Інтернет-олімпіада з математики - І місце (3 учні)
6. II етап Всеукраїнської учнівської Інтернет-олімпіади з економіки - І місце (5 учнів)
7. Всеукраїнський турнір юних інформатиків - І місце (у складі команди)
8. Фінальний етап Міжнородної Інтернет-олімпіади з фізики - ІI, III, III місця
9. Всеукраїнська обласна олімпіада з історії - І місце (2 учні)
10. Всеукраїнська обласна олімпіада з інформатики - І місце (38 учнів)
11. Всеукраїнська обласна олімпіада з фізики - І місце (10 учнів)
12. Всеукраїнська обласна олімпіада з економіки - І місце (2 учні)
13. Обласний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства - ІI місце
14. Обласний етап конкурсу МАН, секція "Географія" - І місце
15. Всеукраїнська учнівська олімпіада з математики -I місце (11 учнів)
16.Всеукраїнська учнівська олімпіада з англійської мови - I місце
17. Всеукраїнська учнівська олімпіада з німецької мови - I місце
18. Фінальний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики - I місце (2 учні)
У межах підвищення професійної компетентності 16 учителів ХАЛ брали участь у Міжнародних та Всеукраїнських конференціях, семінарах, виставках, вебінарах.
За результатами НМТ 2022/2023 16 учнів отримали 200 балів.

ХАЛ № 45 посів ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі-рейтенгу загальноосвітніх навчальних закладів у роботі з обдарованими дітьми «Школа-джерело талантів».

Заклад співпрацює з ХНУ ім. В.Н.Каразіна, ХНПУ ім.Г.С.Сковороди, ІПО ХНПУ ім. Г.С.Сковороди, ХНЕУ, ХНУРЕ, Національний технічний університет «ХПІ», Національний технічний університет сільського господарства ім. П.М.Василенка, Французький альянс у м.Харкові, культурно-просвітницький центр «Дім Нюрнберга» в м.Харкові.

Видатні випусники закладу

Затилюк Олексій Олександрович - український військовослужбовець, солдат резерву Національної гвардії України, доброволець батальйону «Донбас», учасник російсько-української війни. Нагороджений орденом “За мужність” 3 ступеня (посмертно, 22 січня 2018)

Шиманська Євгенія Ігорівна – кандидат медичних наук, доцент.

Куденко Сергій Михайлович – доктор історичних наук, професор.

Бондаренко Ірина Іванівна – доктор медичних наук, професор.

Криворотько Ігор Вадимович – доктор медичних наук.

Криворотько Юрій Вадимович – доктор медичних наук.