• Про нашу школу

Харківський навчально-виховний комплекс №45 «Академічна гімназія» -
навчальний заклад для талановитої і обдарованої молоді, до складу якого входять: групи дошкільної освіти, спеціалізована початкова школа з поглибленим вивченням іноземної мови (1-4 класи), класи с поглибленим вивченням математики, фізики, англійської, німецької, французької мов (5-9 класи) та поліпрофільна гімназія (5-11 класи).
Головною місією ХНВК №45 «Академічна гімназія» є створення інтелектуального простору спільної життєдіяльності, яка охоплює всіх співучасників навчально-виховного процесу.
Основними змістовними й ціннісними домінантами, з яких формується повноцінний образ «Академічної гімназії» на сучасному етапі, є такі:
Особистісно зорієнтована педагогіка;
Забезпечення єдності інтелектуального, фізичного, духовного й морального розвитку дитини;
Виконання замовлення особистості - бути конкурентноспроможною в суспільстві з ринковою економікою, вміти планувати стратегію власного життя, орієнтуватись у системі найрізноманітніших і неоднозначних цінностей, визначаючи своє життєве кредо, свій життєвий стиль;
Супроводження діяльності учнів ситуацією успіху, визнання оригінальності кожної людини;
Забезпечення педагогічної гармонії, сучасного підходу до організації навчально-виховного процесу.

Діяльність Харківського навчально-виховного комплексу № 45 «Академічна гімназія» визначається Державними стандартами початкової та середньої загальної освіти для учнів 1-3 та 5-6 класів, Державними стандартами початкової та середньої загальної освіти та Концепцією профільного навчання в старшій школі.
Визначення пріоритетних напрямків розвитку освіти в навчальному закладі забезпечується з урахуванням того, що наша держава є країною - членом Ради Європи та Європейського співтовариства, державою української нації із тисячолітньою історією розвитку світової цивілізації, духовно-моральними та матеріальними цінностями.
Протягом навчального року «Академічна гімназія» співпрацювала з 7-ма профільними ВНЗ м. Харкова і здійснювала навчання за такими напрямами профілізації:

• Суспільно-гуманітарний (економічний профіль)
• Природничо-математичний (математичний, інформаційно-технологічний профілі)
• Філологічний (профіль «іноземна філологія»)

Здійснювалось навчання учнів у 5-9 класах з поглибленим вивченням математики та іноземних мов.

Навчання здійснюється за такими напрямами профілізації:

• Суспільно-гуманітарний (економічний профіль)
• Природничо-математичний (математичний, інформаційно-технологічний профілі)
• Філологічний (профіль «іноземна філологія»)

Учні навчаються у 5-9 класах з поглибленим вивченням математики та іноземних мов.
Вихованці груп дошкільної освіти навчаються за програмою «Впевнений старт». Початкова школа працює за навчальним планом спеціалізованої школи з поглибленим вивченням іноземної мови. Учні 5-9 класів поглиблено вивчають іноземні мови, математику.

Традиційно висококваліфікованим залишається кадровий склад НВК:
1 Заслужений працівник освіти України
2 Заслужених учителя України
13 Відмінників освіти України
44 учителів вищої категорії
35 учителів-методистів
3 старших учителя

8 спеціалістів І категорії
8 спеціалістів ІІ категорії
20 спеціалістів
35 учителів-тренерів міжнародних програм
1 переможець Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2010»
4 переможця обласного професійного конкурсу «Учитель року»
4 переможця міського професійного конкурсу «Учитель року»
3 дипломанти конкурсу «Хвиля професіоналів»
38 авторів навчальної методичної та наукової літератури
15 учасників міжнародних освітніх форумів

З 2003 року гімназія є членом національної мережі "Школа здоров’я" , у 2004 р. стала переможцем Всеукраїнського конкурсу "Школа сприяння здоров’ю". У 2007 р. ХНВК № 45 "Академічна гімназія" нагороджена бронзовою медаллю Всеукраїнської виставки "Сучасна освіта в Україні 2007" в номінації "Школа сприяння здоров’ю", грамотою ГУОН ХОДА за перемогу у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу – Школи сприяння здоров’ю, Почесною грамотою Харківської міської ради.

НВК № 45 "Академічна гімназія" пройшов державну атестацію з відзнакою (Наказ ГУОН ХОДА від 25.06.2010 № 372)

У березні 2012 року педагогічний колектив нагороджений Золотою медаллю ІІІ Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2012».

Навчально-матеріальна база:
- 2 сучасних комп’ютерних класи;
- 3 комп’ютерні мережі;
- мережа Інтернет;
- обладнані технічними засобами навчання класи;
- аудіо-, відео-, СD- теки;
- 2 бібліотеки;
- інформаційно-педагогічна лабораторія.

Протягом усіх років існування "Академічної гімназії" особлива увага приділяється методичному забезпеченню навчального процесу. Учителі гімназії – автори багатьох методичних видань, навчальних посібників. Останнім часом педагогічний колектив гімназії працює над створенням сучасних навчально-методичних комплексів, до складу яких входять: підручники, навчальні посібники, інформаційні довідники, робочі зошити, плани-конспекти уроків, дидактичний матеріал, тощо. Загальний тираж видань учителів гімназії становить понад 5 млн. примірників, що видано в Україні та в країнах СНД.

Особлива увага приділяється вдосконаленню корпоративних та комунікативних методик навчання англійській, німецькій та французькій мовам з метою наближення випускників до європейського стандарту.
Розвиток НВК № 45 «Академічна гімназія» як закладу для обдарованої і талановитої молоді м. Харкова передбачає втілення у реальне шкільне життя найсучасніших освітніх надбань, генерування наукових знань та практики досвідчених педагогів, співробітництво вчителів, батьків та учнів, активне залучення соціальних інститутів до процесу переходу до гуманістично-інноваційної освіти, її міжнародну інтеграцію у світовий простір.

Розклад дзвінків:

1 урок - 8.30-9.15